13 Temmuz 2024

7 Muḥarram 1446

Yatsı vaktine kalan süre:

Diyarbakır Merkez Cami Temel Atma Töreni Gerçekleşti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, beraberinde Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak ile Diyarbakır Merkez Camisi’nin temel atma törenine katıldı.

Burada bir konuşma yapan Erdoğan, Diyarbakır’da inşası başlayan 28 bin metrekarelik arsa üzerinde, 20 bin müminin, Müslümanın aynı anda namaz kılabileceği böyle bir eserin temelinin atıldığını belirterek, caminin 2019’un sonuna varmadan bitmesinin en büyük temennileri olduğunu kaydetti.

“Malum biz minarelerle yaşadık, ezanlarla büyüdük ve camiler de inşallah Müslümansız olmasın istedik. Şimdi de bu eserle bu niyetlerimiz adeta teyit ediliyor. Ezanları kalıcı kılacak olan işte bu eserler. Bu ezanlar ki şehadetleri dinin temeli, ebedi yurdumun üstünde benim inlemeli. Tüm emeği geçen kardeşlerime, bundan sonraki süreçte de desteği olacak tüm hayırseverlere milletim adına çok çok teşekkür ediyorum”. diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, beş vakit namaz değil, bunun dışında birçok sosyal etkinliğin de yapılabileceği böyle bir eserin bugün temelinin atılmasından duydukları memnuniyeti ifade etti.

Erdoğan, “Başta İhsan bey olmak üzere, yönetimde bulunan tüm arkadaşları tebrik ediyor, kutluyorum. İşi hafif tutmayalım, sağlam olsun ve 2019’da inşallah Allah ömür verirse birlikte açılışını yapalım diyorum.” dedi.

Kaynak: Trthaber